Tradycyjna Medycyna Chińska
we Wrocławiu

Bożena Olszowska

Rejestracja internetowa do gabinetu: https://tmcwroclaw.nakiedy.pl

Nazywam sie Bożena Olszowska.
Z wykształcenia jestem biologiem, z zamiłowania naturoterapeutą, dietoterapeutą, 
terapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. 
Obecnie prowadzę we Wrocławiu własny gabinet naturoterapii ze szczególnym ukierunkowaniem na:  dietetykę chińską (dietoterapia), diagnostykę z twarzy, języka, pulsu.
Jestem trenerem Tai Chi Chuan stylu Yang oraz Qi Gong Lohan Gong  i prowadzę regularne zajęcia o których więcej tutaj: trening

Wierzę, w to że nie ma chorób nieuleczalnych, ale wiem że to pacjent odpowiedzialny jest za proces własnego leczenia, dlatego uczę  jak obserwować i rozumieć swój organizm. Odpowiednie jedzenie i zdrowy ruch powinny stać się codziennością jeśli chcemy zachować zdrowie na długie lata.
Na organizowanych przez ośrodek Pro Humane warsztatach i kursach promuję wiedzę i umiejętności umożliwiające odbudowanie poczucia wpływu na własne zdrowie i zdrowie Naszych najbliższych. 

Moje referencje:
Jestem Absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (2002), Studium Edukacji Ekologicznej na kierunku: Terapie Naturalne (2007).
Ukończyłam 1,5 roczny Kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Śląskiej Szkole Akupunktury w Katowicach.

Jestem pasjonatem TMC więc wciąż się doszkalam m.in u Raniego Ayal, Joe Duveena i Claouda Diolosy. 
Wykładam również w Akademii Akupunktury- Compleo.
Od 2004 roku praktykuje Tai Chi Chuan stylu Yang oraz od 2007 roku Qigong Luohan. 
Obecnie uczę się Yang/Ip Style Tai Chi Chuan w Taichi-Akademie Rhein-Sieg w Siegburgu u Master Saschy Krysztofiaka .
Ukończyłam wiele kursów w zakresie moich zainteresowań m.in.: Reiki I i II stopień, Barefoot Shiatsu, masażu tajskiego, masażu akupresurowo-limfatycznego, akupunktury czaszki i ucha, kurs akupresury, leczenia bezpłodności, zaburzeń w cyklu menstruacyjnym oraz zaburzeń trawienia
w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, Kurs Dietetyki Chińskiej, Diagnostyki z Twarzy, Kurs Punkty Yuan i ich znaczenie u Matthiasa Hunecke.